Založte si profily – získajte fanúšikov

Registrácia nového profilu je na všetkých socialnych sieťach takmer rovnaká. Vyplníte základné informácie, nastavíte profilovú fotku, kde je to možné, nastavíte cover photo a začnete pridávať obsah.

Čo je sociálna sieť

Socialná sieť je webová stránka určená na nadväzovanie a udržiavanie kontaktov medzi ľuďmi. Sociálne siete môžeme využívať súkromne alebo pracovne. V prípade že svoju prácu máte naozaj radi a ste na ňu hrdí, osobný účet podporuje pracovný.

Aktivita, odmlčanosť, mrtvé profily

Niektoré firmy sú na Facebooku niekoľko rokov, niektoré sociálne siete ešte neobjavili. Ako dôvod slabého využitia Facebooku je najčastejšie uvádzaný nedostatok času.

Pred tým ako založíte profil

Facebook nie je billboard ktorý si zaplatíte a nemusíte sa starať. Najhoršie čo sa vám môže stať je, že si založíte profil, získate fanúšikov a prestane vás to baviť. Dva statusy mesačne nie je dostatočná komunikácia. Ignorovanie reakcie fanúšikov vám tiež nepomôže. O tom ako komunikovať napíšeme v ďalšom článku. Musíte si ale uvedomiť že výsledky sa nedostavia za týždeň.

Doležitá je príprava

Marketingová aktivita na sociálnych sieťach má svoje úskalia a je potrebné sa dobre pripraviť. Prípravu nepodceňujte, radšej počkajte týždeň s oznámením vstupu na Facebook a urobte si dôkladnú prípravu. Aby ste sa nedostali do situácie ktorá sa stáva často, kde firma oznámi vstup na Facebook, pridá zopár príspevkov, dôjde jej inšpirácia a po polroku odkladania si firma uvedomí že má na Facebooku konto o ktoré sa nikto nestará a kopia sa jej tam dotazy od klientov. V takom prípade  treba zvážiť, či vôbec mať facebookovú stránku, ktorá je v takom prípade viac na škodu ako k úžitku.

Emócie

Na socialnych sieťach sa najviac darí emóciám. Preto firmy, ktorých produkty sú bez emócií to tu majú ťažšie. Na fotkách netreba šetriť. Ak máte produkt, ktorý je možne nafotiť, investujte do dobrého fotografa. Keď s vami vaši fanúšikovia chcú viesť dialóg, odpovedajte! Je to prínosné pre obe strany.

Buďte akční, nebojte sa prezentovať sa. Komunikácia na facebooku je ako sebareflexia, ktorá vás posunie o level vyššie.

Tento záznam bol pridaný do Nezaradené dňa od .

O Matúš Hajduk

Pomáham, radím, hodnotím, učím vás. Čítam, píšem, fotím, hrajem sa. Som aj konzultant pre internetový marketing, sociálne médiá, webovú použiteľnosť a SEO. Rád asistujem pri navhovaní vízie, formulovaní zamerania, realizovaní prieskumov, rozvíjaní firemnej kultúry a tvorbe firemnej identity. Poskytujem poradenstvo a praktickú pomoc. Učím chápať marketing a reklamu. Špecializujem sa na marketing pre malých a stredných. Nepracujem zadarmo ale naučil som sa s malým rozpočtom dosahovať citeľné výsledky a viditeľné napredovanie. Pre náročných marketingovú činnosť zabezpečujem v spolupráci s reklamnou agentúrou LAVACOM z pozície account manažéra. Nie som opatrne zdvorilý. Pri spolupráci otvorene prezentujem svoj názor a nebojím sa povedať “Toto je kravina.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>